Büyük farkları küçük detaylar sağlar.

Darktrace

Kendi Kendine Öğrenen Siber-YapayZeka

Darktrace’e ait Enterprise Immune System (Kurumsal Bağışıklık Sistemi), siber saldırıları gerçek zamanlı olarak tespit edip bunlara yanıt verebilen kendi kendine öğrenen bir siber savunma platformudur. Kurulum gerektirmeyen teknolojiye, bulut, sanallaştırılmış ortamlar, SaaS uygulamaları ve endüstriyel kontrol sistemleri dahil olmak üzere tüm dijital kuruluşlarını korumak için 3.500'den fazla kuruluş güvenmektedir.

"Darktrace, siber güvenlikte yapay zeka kullanımının eyleme dönüştüğü birkaç durumdan biridir." Ovum

Kurumsal Bağışıklık Sistemi

Kurumsal Bağışıklık Sistemi, yeni saldırıları ve içeriden gelen tehditleri erken bir aşamada kurallara, imzalara veya önceki varsayımlara dayanmadan algılayan, kendi kendine öğrenen bir siber yapay zeka teknolojisidir.

İnsan bağışıklık sistemi üzerine modellenen teknoloji, işteki herkes ve her şey için "kendini" öğrenir ve anlar ve ister ağda ister bulut ortamlarında ve SaaS uygulamalarında ortaya çıkan gelişmiş bir saldırının minik sinyallerini tespit edebilir.

Endüstriyel Bağışıklık Sistemi

Endüstriyel Bağışıklık Sistemi, OT siber savunma için temel bir AI teknolojisidir. OT, BT ve endüstriyel IoT'de "normal" in nasıl göründüğünü pasif bir şekilde öğrenerek çalışır ve hem SCADA sistemleri hem de BT ağları gibi OT ortamlarında ortaya çıkan siber tehditlerin en küçük sinyallerini bile gerçek zamanlı olarak algılamasına olanak tanır.

Ağ Antijeni

Darktrace'in birçok ödül kazanmış yapay zekası tarafından desteklenen Antigena Network, devam eden siber tehditlere etkili bir şekilde yanıt vermek, hasarı sınırlandırmak ve yayılmalarını gerçek zamanlı olarak durdurmak amacıyla geliştirilmiştir.

E-posta Antijeni

Antigena Email, en gelişmiş e-posta tehditlerini durdurmak için Darktrace’in temel yapay zekasını kullanmakta ve çalışanları gelen kutusunu hedef alan tüm tehditlerden korumak için müdahale etmentedir.

Statik kurallara ve geçmiş verilere dayanmak yerine, teknoloji, e-posta kullanıcılarının benzersiz "yaşam kalıplarını" ve bunlar arasındaki karmaşık ilişkiler ağını anlayarak çalışır. Bu kendi kendine öğrenme yaklaşımı, Antigena Email'in görünüşte zararsız e-postaları açıkça kötü niyetli olarak ortaya çıkarmasına olanak tanır.