Makine öğrenimi, çoğu insanın yalnızca insanlar tarafından yapılabileceğini düşündüğü işleri otomatik hale getirecek.

FireEyeDarktracesymantec

Günümüzde, gittikçe karmaşıklaşan saldırı teknikleri sebebiyle güvenlik verilerini anlamlandırmak daha zor bir hale gelmektedir. Güvenliği ihlal edilmiş hesaplar, bulut altyapısı, güvenlik açıkları, IOT ve BYOD gibi ekstra etmenler oyuna dahil olduğunda korunması gereken çevre ve envanter artmaya; imza tabanlı geleneksel güvenlik cihazları (Firewall, IPS vb.) bu koruma için yeterli gelmemeye başlamıştır.

Organizasyonlar son dönemde bu sofistike tehditlerin algılanması ve algılanan tehditlere doğru aksiyon alınması konusunda, makine öğrenimi ve davranış tabanlı ağ analiz teknolojilerine ihtiyaç duymaktadır.

Davranış tabanlı ağ analiz teknolojisi, ağınızın tüm trafik kopyasını proaktif olarak analiz ederek davranış desenleri çıkarır, sisteminizin normalini öğrenir ve bu öğrenmenin akabinde sisteminizde oluşabilecek tüm iç, dış tehditlere ve anomaliye karşı sizi uyarır. Bu noktada, Natica olarak sorumluluğumuz bir NTA teknolojisi ihtiyacında talebi doğru anlamak ve kurumunuza en uygun, güvenlik cihazlarınızla entegre bir topolojide çalışan NTA çözümünü size sunmaktır.